Grupp oma koosluselt on tükike reaalset elu. Ausalt ja avameelselt arutletakse kõige üle, mis toimub grupis inimestevahelises suhtlemises grupitöö käigus. Sageli arutletakse sellistel teemadel nagu üksindus, minu suhete iseloom teistega suhtlemisel, tunnete väljendamisega seotud probleemid, minu vajadus teiste inimeste järele ja vastupidi, kannatlikkus vs. kannatamatus, igapäevaste probleemide ja eluraskuste peegeldumine grupiprotsessides jne.
Näiteks on Ida-Virumaal aktuaalne, raskused eesti keeles kõnelemisel.
Isikutevaheline tasand: üksindus, isoleeritus, kartlikkus, oskamatus luua ja hoida lähedasi suhteid, kalduvus konkureerida, agressiivsus, umbusklikkus, raskused autoriteetidega suhtlemisel, egoism, vähene enesekindlus, sõltuvus,
Eksistentsiaalsed probleemid – elumõtte puudumise tunne, lein, kaotusvalu, ärevus, rahulolematus eluga, tööalkoholism, surmahirm, jne.
Et muuta oma käitumist ja hoiakuid, mis on kujunenud aastatega, on vaja pikaajalist teraapiat. Iga osaleja peaks jääma gruppi, et anda endale muutumise võimalus ja ignoreerima enneaegset lahkumise (põgenemise) vajadust.
Grupiliikmetelt on nõusolek, et peavad kinni kokkuleppest.
Konfidentsiaalsus, avatus ja siirus suhetes teiste grupiliikmetega, vastutus oma sõnade eest, vabadus end väljendada enda jaoks sobival ajal ja määral, osaleda maksimaalselt grupikohtumistel, mitte luua grupiväliseid suhteid grupiliikmetega.